Nėštumas atneša ne tik begalinį džiaugsmą, bet ir daugybę pokyčių moters organizme. Šiuo laikotarpiu pakitimai neišvengiamai vyksta ir burnos ertmėje. Pasirūpinti burnos ertmės būkle svarbu tiek dėl savęs, tiek dėl būsimo vaikelio sveikatos.
Dėl įvairių priežasčių, nėštumo metu padidėja rizika susirgti dantų ar dantenų ligomis, tokiomis kaip ėduonis, periodontitas ar gingivitas. Gydytojai perspėja, jog periodonto ligos kelia priešlaikinio gimdymo grėsmę, todėl norint užtikrinti sklandų vaikelio vystymąsi, būtina skirti pakankamai laiko burnos ertmės priežiūrai.
Nėštumo metu odontologinės procedūros yra nerekomenduojamos – jos atliekamos tik tuo atveju, jeigu tai yra neišvengiama. Ypač nerekomenduojama gydyti dantų pirmuoju nėštumo trimestru, nes tai yra pats svarbiausias laikotarpis vaiko vystymuisi. Jeigu vis dėlto nėštumo metu prireikia apsilankyti pas odontologą, būtinai informuokite jį, kad laukiatės. Atsižvelgdamas į situaciją, gydytojas parinks saugiausią problemos sprendimo būdą.
Daugelis nėščiųjų neišvengia dantenų uždegimo. Nėštumo metu padidėja hormonų estrogenų ir progesterono kiekis, todėl dantenos tampa jautresnės. Dėl šios priežasties gali atsirasti uždegimas, ilgainiui sukeliantis periodonto ligas, kurias atpažinti galima iš patinusių, paraudusių ir kraujuojančių dantenų.
Pirmuosius nėštumo mėnesius paprastai pasireiškia pykinimas, vėmimas, o tai žaloja dantų emalį. Į burną patekusios skrandžio sultys sudaro palankias sąlygas dantų ėduonies atsiradimui. Be to, bakterijos burnoje gali daugintis ir dėl susilpnėjusios būsimos mamos imuninės sistemos.
Jeigu planuojate nėštumą, prieš tai apsilankykite pas gydytoją odontologą, kuris patikrins Jūsų dantų būklę ir padės laiku išspręsti esamas problemas. Taip pat, atlikite profesionalią burnos higienos procedūrą, kurios metu higienistas pašalins ant dantų susidariusias kietąsias ir minkštąsias apnašas.
Valykite dantis po kiekvieno valgio. Rekomenduojama naudoti dantenų nedirginantį minkštą dantų šepetėlį.
Tinkamai maitinkitės. Aprūpinkite savo organizmą reikiamu vitaminų ir mineralų kiekiu: valgykite vaisius, daržoves, salotas ir pilno grūdo produktus. Venkite saldžių ir sūrių produktų.
Retkarčiais kramtykite becukrę kramtomą gumą, kuri skatina gausesnį seilių išsiskyrimą ir mažina bakterijų skaičių.
Ruošdamiesi vizitui, pateikite žemiau esančius duomenis ir mes su Jumis susisieksime kaip galima greičiau.