Dantų atkūrimas be streso ir nerimo. Misija neįmanoma?

„Albodent“ klinikos gydytojas odontologas-implantuojantis gydytojas Justinas Gaidys dalyvavo Žinių radijo laidoje „Ateitis priklauso tiems“. Jos metu gydytojas pasakojo apie dantų netekimą, jų atkūrimo galimybes ir… nuo šios procedūros sulaikančias baimes.

 

Kodėl netenkame dantų?

Dantų atkūrimas tampa aktualus tada, kai pacientas netenka danties nėra galimybių ant danties likučių uždėti kokybišką restauraciją-protezą. Tokią situaciją gydytojai odontologai savo darbe mato kasdien. Kodėl dantų praradimo problema tokia paplitusi?

Gaidžio teigimu, priežastis ne viena. Juk mūsų dantys – darbinis organas, kuris „tarnauja“ kiekvieną dieną. „Kartais dantys tiesiog natūraliai nusidėvi. Taip pat netekimo riziką didina prasta burnos ertmės priežiūra. Atsiranda ligos, kariesas, kuris komplikuojasi. Tokiu būdu dantų netenkame. Gana dažnai pastebiu užleistus atvejus, kada dantų nebeapsimoka restauruoti, investuoti į danties atkūrimą“.

Anot gydytojo, tokiais atvejais ideali išeitis – dantų atkūrimas implantais. Dantų implantacija – gerokai paprastesnis variantas nei mėginimai išgelbėti negrįžtamai pažeistą dantį. Nereikia galybės vizitų, išvengiama sudėtingo ir brangaus gydymo proceso.

Apie kliniką

Gyvenimo be skausmo pavojai

Su odontologinėmis problemomis susiduria beveik kiekvienas, tačiau pagalbos ieško ne visi. Kodėl?

Pasak gydytojo, esame linkę atidėlioti nemalonius dalykus. Dažnai nuo vizito pas gydytoją atbaido ir nemalonios asociacijos ar tiesioginės patirtys. Tokiu atveju, į odontologo kabinetą galiausiai atveda skausmas. Tačiau jį jaučia ne visi. „Dalis žmonių savo problemų visiškai nejaučia, pavyzdžiui, net turėdami stiprų danties uždegimą. Kai kurių pacientų organizmai turi labai aukštą skausmo slenkstį ir nemalonius pojūčius patiria tik esant labai stipriam dirginimui“- pasakoja J. Gaidys.

Gyvenimas nejaučiant skausmo skamba patraukliai, tiesa? Deja, mažiau jautrūs pacientai patiria daugybę problemų. Jie į specialistą pagalbos kreipiasi uždegimui ar infekcijai gerokai išplitus: dantį išgelbėti būna sunku.

 

Griauna mitus

Gaidys atviras – žmonės į gydytojo kabinetą neretai žengia jausdami stresą. „Kalbant apie dantų atkūrimą implantais, pacientai susiduria su nežinomybe, dezinformacija, klaidingais įsitikinimais, esą implantas neprigis, organizmas jį atmes. Nepamirškime ir skausmo baimės. Pacientai bijo nemalonių pojūčių ir vien mintis apie skausmą kelia didžiulį stresą.“- pagrindines pacientų nerimo priežastis mini gydytojas.

Laimei, tokias baimes įveikia faktai. „Turime visas priemones: rentgeno aparatus, kompiuterinę tomografiją. Kiekvieną situaciją nuodugniai ištikriname, parenkame tinkamą implantacijos planą. Taip sugriauname jau dalį mito“- šypsosi gydytojas. Tuo tarpu skausmą taip pat įveikia technologijos: medikamentų dėka pacientai nejaučia nemalonių potyrių.

Anot pašnekovo, šiuolaikiniai implantai yra itin saugūs. „Renkamės šveicariškus, premium lygio implantus. Teikiame ypatingą dėmesį jų prigijimui, todėl mitą dėl nesaugių implantų galime drąsiai atmesti“.

 

Lietuviai – pirmūnų gretose

Gaidys džiaugiasi, kad Lietuvos odontologija puikiai atrodo viso pasaulio kontekste. „Implantų prigijimo lygis Lietuvoje – itin aukštas, esame pirmose eilėse savo medicininio lygio prasme. Todėl bijančius pacientus galiu nuraminti: turime eilę priemonių, kaip išvengti komplikacijų“- tikina specialistas.

Paklaustas apie jį labiausiai stebinančius odontologijos pasiekimus, J. Gaidys teigia, kad rinktis tikrai yra iš ko. „Labiausiai žavi galimybė pasiūlyti pacientams kompiuterinį procedūros planavimą ir modeliavimą, su 3D spausdintuvais atspausdinti specialias priemones. Per tą pačią dieną galime ištraukti pažeistus dantis, įsriegti implantus, uždėti laikinus dantų vainikėlius ar protezus ir pacientą namo išleisti tą pačią dieną. Tai atliekame be jokio skausmo: pacientas užmiega, o pabunda jau su atkurtais dantimis“- technikos pažanga džiaugiasi gydytojas.

Albodent klinika – kai pasitikėjimas kuria rezultatus

Vertiname kiekvieną pacientą, kuris nusprendžia savo šypseną patikėti mums! Pasitikėjimas kuria tarpusavio dialogą ir užtikrina kuo geresnį rezultatą.

Registracija internetu

Ruošdamiesi vizitui, pateikite žemiau esančius duomenis ir mes su Jumis susisieksime kaip galima greičiau.

/ Pasirinkite kliniką

/ Pasirinkite paslaugą

/ Jums patogiausias vizito laikas

/ Mano vizito tikslas

Nurodykite, kokiu tikslu planuojate atvykti.

/ Kontaktinė informacija

Parašykite savo kontaktus, kuriais galėtume su Jumis susisiekti.

/ Gydymo metu per „Spotify“ gali skambėti Jūsų mėgstama daina!

Vizito metu, užtikrinant maksimalų komfortą, galite klausytis savo mėgstamos muzikos per ausines.

Spotify