Naujausi implantologijos laimėjimai: visų prarastų dantų atkūrimas – vos per 24 valandas

Apie kliniką

Dalies ar ir visų dantų netekimas – opi problema, su kuria susiduria vis daugiau lietuvių, ypač sergančių periodontitu. Valstybės kompensuojamoms protezavimo paslaugoms prašymus 2016-ųjų pabaigoje buvo pateikę per 168 tūkst. asmenų. Tačiau realiai žmonių, kuriems būtinos protezavimo paslaugos, skaičius didesnis bent kelis kartus.

Lietuva priskiriama prie valstybių-inovatorių, kuriose ne tik vykdomi odontologijos tyrimai, bet ir pritaikomos naujausios, pažangiausios technologijos. Todėl ieškoma būdų, kaip efektyviau, greičiau ir paprasčiau išspręsti aktualiausias pacientų problemas. Viena iš naujausių tendencijų – viso žandikaulio dantų atkūrimas taikant implantaciją ir dantų protezavimą per 24 valandas.

Nors momentinė implantacija – nestandartinė praktika, burnos chirurgas, klinikos ALBODENT atstovas Justinas Gaidys teigia, kad, naudojant pažangiausias gydymo metodikas ir atlikus išsamius tyrimus, efektyviai planuojant, moderniausios klinikos per dieną turi galimybių pacientams įsriegti kelis dantų implantus ir pagaminti dantis ant jų. Anot mediko, svarbiausia iš anksto aptarti, parengti gydymo planą ir pasiruošti – tiek implantuojantiems specialistams, tiek ir pacientui.

Išimamieji protezai: tik iš dalies atkuriama kramtymo funkcija

Justino Gaidžio teigimu, išimamieji protezai padeda atkurti 20–50 proc. kramtymo funkcijos: su jais žmogus negali atsikąsti ir sukramtyti ypač kieto maisto. Išimamieji protezai yra neefektyvūs, nepatogūs, dažnai sukelia skausmą. Ant implantų fiksuoti nuolatiniai protezai funkcionalumu visiškai prilygsta natūraliems dantims.

Implantų privalumais dalijasi ir specialistas: „Dantų plokštelės yra išimamieji protezai, kurie dažniausiai laikinai išsprendžia kramtymo funkcijos atstatymą, kol bus parinktas nuolatinis gydymo planas. Viso žandikaulio protezas nuolat turi būti išimamas – tik tokiu būdu galima jį efektyviai išvalyti“. J. Gaidys mini ir kitą problemą – išimamųjų protezų visų dantų netekusiems pacientams nėra galimybės fiksuoti mechaniškai, t. y. prie kitų dantų.

Apie kliniką

„Pro arch“ technologija

Viena naujausių ir ypatingu saugumu pasižyminti „Pro arch“, arba kitaip –  „visi dantys ant 4 implantų“, technologija skirta atkurti visus prarastus žandikaulio dantis. Tvirtinami keturi implantai, atstojantys dantų šaknis. Siauresni, smulkesni, tačiau ženkliai tvirtesni naujosios kartos šveicariški dantų implantai anatomiškai artimesni siauriems lietuvių žandikauliams. Technologija gerai pritaikoma pacientams, kurie visų dantų neteko dėl periodontito – lėtinės infekcinės ligos, dėl kurios atrofuojasi dantenos ir kaulas, o dėl to dažnai iškrenta dantys. „Pro arch“ implantacijos metodo esmė – pacientas po kelias valandas trunkančios procedūros gali turėti visus dantis ir iki 100 proc. atkurtą kramtymo funkciją.

Procedūros metu sriegiami 4 titano ir cirkonio lydinio implantai. Tuomet ant įsriegtų implantų tvirtinamas laikinas dantų protezas, kuris vėliau pakeičiamas nuolatiniu. Tam tikrais atvejais nuolatiniai protezai tvirtinami iš karto.

Anot specialistų, „Pro arch“ leidžia išvengti ir anksčiau taikytų kontraindikacijų: nuo šiol gydymą implantuojant galima taikyti rūkantiems, diabetu ar osteoporoze sergantiems pacientams. Iki šiol jiems implanto integravimasis į kaulinį audinį trukdavo ilgiau, sulėtėdavo žaizdų gijimas.

Gydymo planas sudaromas kompiuterio ekrane: taikomos tradicinė 2D ir skaitmeninio implantavimo 3D technologijos, leidžiančios implantuoti dar tiksliau ir efektyviau, o, svarbiausia, saugiau: „Juolab, esame viena iš kelių klinikų Lietuvoje, galinti pasiūlyti dantų implantaciją naudojant chirurginius gidus. Tai leidžia iš anksto numatytą gydymo planą atlikti nepriekaištingai, su minimaliausiomis rizikomis ir labai dažnai– be dantenų pjūvio“, – pasakoja ekspertas J. Gaidys.

Dėl visų minėtųjų veiksnių implanto atmetimo rizika sumažėjo iki minimalios – vos 1 proc.

Brangu tik vertinant iš trumpalaikės perspektyvos

Implantavimas – viena brangiausių, bet kartu ir ilgaamžiškiausių procedūrų, kur implantui suteikiama viso gyvenimo garantija: „Implantavimas yra brangesnė procedūra lyginant su protezavimu išimamaisiais dantų protezais, kadangi tai yra papildoma procedūra, kuriai reikia nupirkti labai kokybiškus implantus, visą reikiamą įrangą, užtikrinti paciento saugumą, sterilumą, nuolat tobulinti žinias, ruošti specialistus. Ir ta kaina tikrai verta komforto, kurį gauna pacientas, lyginant tik su išimamaisiais protezais, – teigia 10 metų implantavimo patirtį turintis burnos chirurgas, – o nuo šiol turime unikalią galimybę atlikti implantaciją su šveicariškais implantais. Nesėkmės atveju – implantui neprigijus – pacientui suteikiama garantija ir jis nepatiria jokių nuostolių.“

Brangu tik vertinant iš trumpalaikės perspektyvos

Anksčiau siekiant atkurti visus žandikaulio dantis buvo sriegiami 6–8 implantai. „Pro arch“ technologija pacientams leidžia kiek sutaupyti, nes taikant šį gydymo būdą, vienam žandikauliui reikia vos nuo 4 implantų.

Išimamuosius protezus kas kelerius metus reikia koreguoti, keisti, todėl ilgalaikėje perspektyvoje gydymas taikant fiksuotuosius protezus ant implantų gali kainuoti panašiai, kiek ir išimamieji protezai, tačiau kokybės skirtumas – akivaizdus.

Albodent klinika – kai pasitikėjimas kuria rezultatus

Vertiname kiekvieną pacientą, kuris nusprendžia savo šypseną patikėti mums! Pasitikėjimas kuria tarpusavio dialogą ir užtikrina kuo geresnį rezultatą.

Registracija internetu

Ruošdamiesi vizitui, pateikite žemiau esančius duomenis ir mes su Jumis susisieksime kaip galima greičiau.

/ Pasirinkite kliniką

/ Pasirinkite paslaugą

/ Jums patogiausias vizito laikas

/ Mano vizito tikslas

Nurodykite, kokiu tikslu planuojate atvykti.

/ Kontaktinė informacija

Parašykite savo kontaktus, kuriais galėtume su Jumis susisiekti.

/ Gydymo metu per „Spotify“ gali skambėti Jūsų mėgstama daina!

Vizito metu, užtikrinant maksimalų komfortą, galite klausytis savo mėgstamos muzikos per ausines.

Spotify